masz pytania?
         zadzwoń:


    518-515-052

   

          lub napisz

   

  centrum.betula@gmail.com

   

   

   

   


   

   

  Akceptujemy bony Benefit Systems

   

   


  LIPOLIZA I MASAŻ

   

   

   

   

  Zabiegi lipolizy i masaż

   

  Lipoliza to coraz bardziej popularny zabieg wykorzystywany w modelowaniu sylwetki - redukujący miejscowe otłuszczenia ciała. Najczęściej wykonywane są zabiegi lipolizy iniekcyjnej lub laserowej. W wyniku przeprowadzenia zabiegów lipolizy zostaje rozpuszczona błona komórki tłuszczowej a jej zawartość przybiera postać płynną, którą następnie musi usunąć układ limfatyczny organizmu. W związku z rolą układu limfatycznego jaką pełni po zabiegu lipolizy – taki zabieg to dla organizmu spory wysiłek, szczególnie gdy obejmuje duże partie, jak brzuch czy uda i wymaga przygotowania ciała przed zabiegiem i wspomagania po.

   

  Przygotowanie przed zabiegiem lipolizy

  Ogromnie ważne jest przygotowanie tkanek przed zabiegami lipolizy – stosuje się wtedy przede wszystkim masaże mające na celu usuwanie zastojów płynów w tkankach, czyli drenaż limfatyczny i masaż odprowadzający. Zastoje płynów o wiele częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn, a utrzymujący się w tkankach zastój utrudnia krążenie krwionośne i limfatyczne.

  W dobrze przygotowanych tkankach, gdzie zastoje zostały zredukowane a węzły i drogi odprowadzające udrożnione preparaty podawane w zabiegu lipolizy iniekcyjnej trafiają bezpośrednio do komórek tłuszczowych, a nie do płynów wypełniających przestrzenie międzykomórkowe. Procesy rekonwalescencji po zabiegu przebiegają sprawnie, dzięki czemu szybko można uzyskać zamierzone efekty zabiegu.

  Ilość zabiegów: zwykle ilość mieści się w przedziale 3 – 6.

  Częstotliwość: co 4 – 7 dni.
  Czas przygotowania: zwykle ok. 2 – 4 tygodni przed planowanym zabiegiem lipolizy
  Jeśli osoba planująca poddać się zabiegowi lipolizy mocno zatrzymuje wodę – ten czas może się wydłużyć. Zdarza się, że osoby z obrzękami mogą wymagać nawet 2 – 3 miesięcy przygotowania, aby usprawnić pracę układu limfatycznego i przygotować go na duży wysiłek jakim jest przyjęcie upłynnionej zawartości komórek tłuszczowych. Jeśli układ limfatyczny osoby ze skłonnościami do obrzęków nie będzie odpowiednio przygotowany – po zabiegu lipolizy obrzęk się zwiększy a czas rekonwalescencji znacznie się wydłuży.

   

  Masaże po zabiegu lipolizy

  Po zabiegach lipolizy wskazane jest wykonywanie masażu. Zwykle już ok. 4 – 5 dnia po zabiegu zaczyna się wkraczać z masażami wspomagającymi odpływ płynów z przestrzeni śródtkankowej (drenaż limfatyczny/ masaż odprowadzający), które wspomagają usuwanie rozpuszczonego tłuszczu i masażami które rozprowadzają preparat jednolicie w tkankach i zmniejszają ryzyko powstania zrostów. W początkowym okresie najlepszy będzie masaż manualny.

  Częstotliwość: masaże należy wykonywać co drugi dzień.
  Ilość: zabiegi wykonuje się do uzyskania jednolitej struktury tkanek.

  Kolejne podanie dawki preparatu lipolitycznego jest możliwe po ustąpieniu objawów stanu zapalnego w tkankach, co następuje zwykle około 6-8 tygodnia po zabiegu. Stosowanie masaży skraca ten czas, dzięki czemu szybciej można podać kolejną dawkę preparatu i szybciej uzyskać efekty docelowe.

   

  © Centrum Betula | design/cms: Lech Taczkowski