masz pytania?
         zadzwoń:


    518-515-052

   

          lub napisz

   

  centrum.betula@gmail.com

   

   

   

   


   

   

  Akceptujemy bony Benefit Systems

   

   


  MEZOTERAPIA I MASAŻ

   

   

  Zabieg mezoterapii i masaż

   

  Mezoterapia to zabieg wykorzystywany w medycynie estetycznej. Polega na miejscowym wprowadzeniu preparatu bezpośrednio do skóry właściwej. Mezoterapia stosowana jest w celach leczniczych, odżywczych i regeneracyjnych.

  Najpopularniejsza - to mezoterapia igłowa, czyli podanie preparatu za pomocą cienkiej igły.

  W zabiegu mezoterapii igłowej wstrzykiwanie preparatów regenerujących i leczniczych w okolice miejsca poddawanego terapii ma dwojakie działanie:

  • Po pierwsze - podanie preparatów w konkretne miejsce maksymalizuje skuteczność ich działania, jednocześnie zmniejszając obciążenie wątroby i nerek, które ma miejsce przy przyjmowaniu leków doustnych.

   

  • Po drugie - uszkodzenia tkanek wyważone iniekcjami, pobudzają w nich procesy odnowy i produkcji potrzebnych w tym celu substancji tkankowych.

  Wykorzystywane preparaty mogą mieć formę gotowych leków do mezoterapii, produkowanych pod kątem likwidacji konkretnego problemu, lub koktajli leczniczych, będących indywidualnie dobraną przez lekarza mieszankę związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.

   

  Najczęściej mozoterapię wykorzystuje się w terapiach takich problemów estetycznych jak:

  - utrata jędrności skóry (odwodnienie skóry)

  - drobne zmarszczki

  - cellulit

  - rozstępy.

   

  Przygotowanie do zabiegu mezoterapii

   

  Bardzo duże znaczenie ma przygotowanie tkanek przed zabiegami mezoterapii – stosuje się™ wtedy - tak jak przed zabiegami lipolizy - masaże, które mają na celu usunięcie zastojów płynów w tkankach, czyli drenaż limfatyczny i masaż odprowadzający. Zastoje płynów w tkankach utrudniają krążenie krwionośne i limfatyczne, przez co utrudniają odżywienie skóry.

   

  Po masażach odprowadzających zastoje płynów są zredukowane a węzły i drogi limfatyczne są udrożnione. Dzięki temu tkanka jest lepiej odżywiona i dotleniona, a także znacznie lepiej wchłaniane są substancje podane podczas mezoterapii.

   

  Dzięki likwidacji zastojów płynów szybciej przebiegają procesy rekonwalescencji po zabiegu, zatem pojawiające się często zasinienie i obrzęki bardzo szybko wchłaniają się.

   

  Ilość zabiegów: zwykle ilość mieści się w przedziale 3 – 6.

  Częstotliwość: co 4 – 7 dni.

  Czas przygotowania: zwykle ok. 2 – 4 tygodni przed planowanym zabiegiem mezoterapii.

  Jeżeli osoba planująca poddać się zabiegowi mezoterapii mocno zatrzymuje wodę – ten czas może się wydłużyć. Zdarza się, że osoby z obrzękami mogą wymagać nawet 2 – 3 miesięcy przygotowania, aby usprawnić pracę układu limfatycznego i przygotować tkanki do efektywnego przyjścia preparatów podanych podczas mezoterapii.

   

  Jednym z miejsc problemowych, gdzie często wykonuje się mezoterapię są okolice kolan.

   

  Bardzo często, kształt kolan nie jest akceptowany przez pacjentki i szukają najlepszego rozwiązania.

  Zwykle - w przypadku "kwadratowych" kolan - jest to suma kilku przyczyn, czyli braku jędrności skóry i słabym mięśniom, które siła grawitacji ściąga nad kolano i zatrzymać płynów - zarówno w tkance podskórnej, jak i w stawie kolanowym.

   

  Kolano to staw, który często ulega urazom. Powoduje to, że staw w reakcji obronnej produkuje więcej płynu, co wizualnie zmienia kształt stawu, a także powoduje jego bolesność i zmniejszenie ruchomości.


  mezoterapia kolan krakow obrzek kolan masaz krakow

   

  © Centrum Betula | design/cms: Lech Taczkowski